رد کردن لینک ها

چگونه میتوان فایل های حجیم را از یک هاست به هاست دیگر انتقال داد ؟

چگونگی انتقال فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر

با توجه به عنوان مطلب ، قصد داریم که در این آموزش یک موضوع تخصصی که برای وبمستران کارایی فراوانی را داردو نیز بسیار موثر میباشد را بیان نماییم.

حال فرض را بر این میگیریم که شما اطلاعاتی را در یک هاست دارید یا اینکه میخواهید یک فولدر را بر روی هاست آپلود نمایید در این جا اولین راهکاری که به ذهن شما خطور پیدا میکند این است که فایل را ابتدا دانلود مینمایم سپس بر روی هاستینگ آپلود میکنم.

ولیکن بایستی بدانید این روش برای فایلهایی با حجم کم کاربرد دارد و در صورتی که شما قصد داشته باشید از این روش در فایلهای حجیم بهره ببرید بایستی سرور VPS را در اختیار داشته باشید.

با این حال نکته جالب است که بدانید یک روش ساده با سرعت بالا بمنظورمنتقل نمودن فایل های حجیم از یک سروربه سرور دیگر وجود دارد که تنها با بهره گرفتن از یک دستور  PHP قابل انجام میباشد.

چگونگی انتقال فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر
چگونگی انتقال فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر

چگونگی انتقال فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر

فرض را بر این بگیرید که شما یک هاست در اختیار دارید و قصد دارید که  یک فایل را از اینترنت در سرور خود آپلود نمایید، بمنظور انجام این امرمراحل زیر را بایستی که دنبال نمایید:

–  نخست این که بایستی وارد هاست خود گردید.

–  در مرحله بعد در پوشه ای که تمایل دارید فایل درون آن انتقال داده شود یک فایل PHP همراه با اسم دلخواه ایجاد نمایید و بعدکد زیر را درون فایل کپی کنید.

<?

file_put_contents(‘نام فایل به همراه پسوند’, file_get_contents(‘آدرس فایل را اینجا وارد کنید’));

?>

– بعد از کپی کردن کد بالا، بایستی که نوشته های فارسی موجود در کد را با گزینه های درخواستی  نیز جایگزین نمایید:

 – آدرس فایل را در این قسمت وارد نمایید: جای این عبارت بایستی  لینک و ادرس  پوشه ای را  میخواهید در هاست آپلود نمایید وارد کنید.

– اسم فایل به همراه پسوند: در اینجا هم بایستی  جای این عبارت،اسم فایل به همراه پسوندش را وارد نمایید. (فایلی که به هاست منتقل میگردد به این اسم ذخیره می شود)

مثال: به عنوان نمونه ما قصد داریم CMS  وردپرس را به هاست خود منتقل نماییم، پس بایستی که در اینجا  کد بالا را به شکل زیر جایگزین نماییم:

<?

file_put_contents(‘wordpress-4.1.1-fa_IR.tar.gz’, file_get_contents(‘https://fa.wordpress.org/wordpress-4.1.1-fa_IR.tar.gz’));

?>

-سپس بعد از انجام این کار فایل PHP را ذخیره نمایید.

– حال بایستی آدرس فایل PHP ساخته شده را در مرورگر  خود وارد کرده و نیز  اجرا نمایید تا فایل به شکل سرور به سرور انتقال داده شود.