رد کردن لینک ها

آموزش تصویری Cpanel در هاست لینوکس

آموزش تصویری Cpanel در هاست لینوکس

کنترل پنل یا به عبارت دیگر همان سی پنل از بهترین و نیز پرهزینه ترین کنترل پنل در هاست لینوکس محسوب میشوند. این سی پنل ها از سوی یک شرکت امریکایی به نام cPanel طراحی و نوشته شده اند.

کلیه سرویس های هاست لینوکس این پنل قدرتمند را دارا هستند که این سی پنل ها در عین سادگی سادگی ای را که دارند بسیار حرفه ای عمل مینمایند. سی پنل های موجود در یک هاست در واقع کنترل نمودن سایت را برای شما نیز راحت می نمایند.

بنابراین میتوانیم این نتیجه گیری را کنیم که کنترل پنل های سی پنل در واقع پیشرفته ترین نوع هاستینگ به شمار میروند. سی پنل ها در حقیقت قابلیت های متنوعی را دارند که به شما این کمک را مینماید که کار کردن با برنامه ها آسان تر گردد. به همین دلیل برای آن دسته از افرادی که به دنبال هاستینگی با کیفیتی مطلوب میباشند سی پنل ها بهترین گزینه محسوب میگردند.

هاست لینوکس مجهز به کنترل پنل سی پنل:

بایستی بدانیم که در حال حاضر اکثر ریسلرهای وب هاستینگ از پنل سیپنل نیز بهره برده و استفاده می نمایند. ولیکن با وجود این امر کلیه  شرکت های  وب هاستینگ این تکنولوژی سی پنل  را در دسترس کاربران خود نیز  قرار نمی دهند.

کنترل پنل  سی پنل، در حال حاضر بهترین کنترل پنل موجود  در دنیا شناخته شده اند و نیز برای کلیه کاربران اعم از اینکه تازه وارد باشند یا نباشند ونیز به عبارت دیگر برای هر  level و سطح دانشی در خصوص هاستینگ،  نیز گزینه ای مناسب به شمار میروند.
کاربرد و نیز کار کردن با سی پنل هاستینگ برای همه اشخاص راحت میباشد که به وب مسترها نیز در اداره هاستینگ کمک  شایانی را بدون کمترین دردسر می کند ، حال جدا از کار کردن با سی پنل بایستی بدانیم که فراگیری آن هم نیز برای همه سهل میباشد.

کسانی که با این کنترل پنل کار مینمایند به آسانی و سهولت میتوانند اکانت های اف تی پی و پایگاه داده MySQL را هم نیز  راه اندازی نمایند،  همچنین این امکان برای آنها وجود دارد که ایمیل اکانت ها و نیز اسم دامنه ها را حذف یا اضافه کنند و نیز کارهای متنوعی در این خصوص میتوانند انجام دهند.

تنوع در انواع سی پنل

در  کنترل پنل سی پنل هاستینگ امکان ادغام مدل هایی ازقبیل  Fantastico De Luxe که دارای  اسکریپت نصب خودکار میباشند وجود دارد که بدین شکل وب اپلیکیشن هایی از جمله جوملا، وردپرس، دروپال و سایر برنامه ها را  به شکل خودکار بر روی سایت نصب مینماید.

همچنین این امکان وجود دارد که اپلیکیشن های ساخت وب سایت را مثل RVSiteBuilder و SiteReptile را نیز با هم ادغام نمود. این ویژگی یک  امتیاز عالی برای  کنترل پنل های سی پنل هاستینگ محسوب میگردد چرا که توسط  این مدل ها اشخاص می توانند که طی چند دقیقه وب سایت یا وبلاگی را بوجود بیاورند.

در صورتی که تازه کار هستید، قطعا از عملکرد راحت سی پنل ها لذت میبرید. قسمت Getting Started سی پنل این امکان را برای شما بوجود می آورد که هاستینگ سایت خود را مرحله به مرحله انجام دهید، و در صورتی که  کاربری ماهرو حاذق باشید از قابلیت های متنوع این تکنولوژی سی پنل نهایت لذت را میبرید.

ساپورت سی پنل

همانطورکه میدانید از آنجا که این کنترل پنل  سی پنل در سراسر دنیا طرفداران زیادی رابه خود اختصاص داده است ، از راهنمای جامع و کاملی نیز برخوردار است از قبیل  دفترچه راهنمای مبتدیان بمنظور شروع، و ویدئوهای آموزشی، همچنین ساپورت شخصی و نیز ابزارهای دیگر بسیار زیادی که حتی برای افرادی که کمترین علم و دانش را در زمینه وب هاستینگ ندارند.

کنترل پنل سی پنل در طول زمان کیفیت خود را ثابت کرده است و این گونه  به نظر می رسد که در طولانی مدت  در انتخاب  کلیه  کاربران اولویت داشته  باشد.

با استفاده از پیشرفت تکنولوژیهای اخیر،کلیه افراد این توانایی را دارا میباشند که با کمی تلاش برای خود نیز وب سایت آنلاین راه اندازی نمایند.  کنترل پنل سی پنل هم در حقیقت  یکی از این تکنولوژی  های هاست لینوکس  به شمار میرود که به کاربران کمک می نماید .

بدون داشتن اطلاعات  علم کافی  درخصوص  وب هاستینگ برای خود وب سایت ایجاد نمایند  که این، اساسی ترین  فاکتور برای موفقیت یک تجارت آنلاین به شمار میرود.

امکانات هاست سی پنل :

این کنترل پنل  سی پنل ، پنلی وسیع  میباشد که دارای سه بخش مهم و اصلی می باشد. که در ذیل به شکل خلاصه به آنها اشاره می نماییم.
– بخش کاربر (Client) :

هاست لینوکس
هاست لینوکس

این قسمت در واقع پنل کاربر می باشد به این معنا که کاربر بعد ازخرید هاست یک کنترل پنل اختصاصی بمنظورمدیریت فضای میزبانی خود تحویل خواهد گرفت. از امکانات این قسمت می توانیم  به موارد زیر اشاره نماییم:

Preferences
که این در واقع تنظیمات شخصی مربوط به پانل ازجمله رمز‌عبور، تغییر در نمای ظاهری پانل، میانبر‌ها و میباشد. … .

Mail
که بخش مربوط  به مدیریت پست الکترونیکی است.

Files
که مدیریت و بررسی فایلها و پوشه‌های سایتکه همان محتویات هاست میباشد است.

Logs
که این قسمت در حقیقت برای ثبت وقایع و رویدادهای  مرتبط به پانل و سایتهای تحت میزبانی پان میباشد.

Security
که تنظیمات مرتبط با امنیت و حفاظت از سایت است.

Domains
این بخش در حقیقت مدیریت آدرسهای متصل به هاست و پانل میباشد.

Databases
که ابزارهای مدیریت پایگاه داده‌/دیتابیس است.

Advanced
به معنای تنظیمات پیشرفته و تخصصی در پانل

Software / Services
که در واقع نرم افزارهایی  است که  در پانل  نصب شده  است.(مسئولیت نصب بر عهده مدیر سرور هاست لینوکس می‌باشد). خدماتی که کار کردن با  پانل را برای شما آسانتر مینماید و به شما نیز  اطلاعات  کافی مورد نیازتان را ارائه میدهند.

Find
در واقع  یک توانایی در پانل مدیریتی  به شمار میرود که برای شما این امکان را فراهم مینماید که سریعتر کلید میانبر مورد نظر خود را پیدا نمایید.

Frequently Accessed Areas
پنج صفحه مدیریتی که جدیدا مورد استفاده شما قرار گرفته بود.

Stats
اطلاعات اساسی پانل را در این قسمت میتوانید رویت نمایید. مسایلی از قبیل میزان فضای اشغال شده، پهنای باند استفاده شده و آماری ازتمام سایت را در اختیارشما میگذارد.

بخش نماینده (Reseller) :

این قسمت از سی پنل به طور خلاصه  WHM نام دارد که پنلی می باشد خاص نمایندگان فروش هاست که قابلیت هایی را دارا میباشد این قابلیت ها عبارتند از:

– امکان ارائه کنترل پنل بخش کاربر
-دارا بودن تمام امکانات در قسمت کاربر
– دارا بودن قابلیت مدیریت و دسته بندی فضاها
– امکان حذف و به وجود آوردن مجدد کاربر
– امکان ویرایش و دسته بندی کاربراندر این قسمت وجود دارد
– امکان تغییر پسورد کاربران از قابلیت های این قسمت میباشد
–  همچنین امکان تغییر پکیج کاربر و بسیاری از موارد دیگر

قسمت مدیرت کامل (Root) :

در این قسمت  دسترسی کامل به امکانات کنترل پنل سی پنل وجود دارد که فقط در اختیار مدیر سرور قرار دارد و هیچ فرد یا کمپانی دیگری امکان دسترسی به آن را دارا نمیباشد این قسمت هم نیز به اختصار WHM نام دارد که دارای قابلیت های ذیل می باشد.

– امکانی از قبیل  اراده پنل بخش کاربر در این قسمت وجود دارد
– امکان ارائه پنل بخش نماینده از قابلیت های بخش ROOT میباشد
– دارا بودن  تمام امکانات بخش کاربر و نماینده
– امکان مدیریت سرویس هایی از قبیل وب سرور, MySQL, فیتون, بایند, PHP و …
– امکان تغییر دادن تنظیمات و  نیز رفتار کنترل پنل سی پنل
– و ….