رد کردن لینک ها

آیا لینوکس ویروس می گیرد ؟

آیا لینوکس ویروس می گیرد ؟

کاربرانی که از مایکروسافت و ویندوز استفاده می کنند به شدت با  ویروس ها و ویروس کشی سرو کار دارند و علتش هم سیستم عامل ویندوز می باشد که از همان ابتدای ورودش با استقبال زیاد کاربران به خاطر gui خیلی خوبی که دارد روبه رو شد و هکرها  شروع به نوشتن ویروس برای این پلتفرم دست به کار شدند و از نقطه ظعف ها و حفره ها استفاده نمودند.

چرا لینوکس ویروس نمیگیرد؟

اما شما چنانچه در خصوص لینوکس مطالعاتی انجام داده باشید متوجه خواهید شد که (لینوکس چیزی تحت عنوان ویروس را نمی تواند بشناسد) واین موضوع کاملا صحت دارد.

لینوکس ویروس های ویندوزی را نمی تواند شناسایی کند ویروسی که یک ویندوز 7 را می تواند مختل کند قادر نیست لینوکس را الوده نماید یعنی در واقع لینوکس نمی تواند ان را شناسایی کند . (البته ویروسیهایی وجود دارند که برای 2 پلتفرم طراحی شده اند اما با ساختار مجزا)

علت  ان هم کاملا روشن است که به علت تفاوت ساختار سیستم عامل ویندوز با لینوکس می باشد و از امنیت بالایی برخوردار است اما این مزید بر علت نیست که بتوان گفت لینوکس ویروسی نمیشود !!!!

لینوکس هم یک سیستم عامل می باشد و از یک سری کد ساخته شده که مثل ویندوز ویروسی میشود و مورد حمله کرم ها , تروجان ها , بد افزارها و عمل dos و عملیات نفوذی دیگر قرار میگیرد . نخستین  ویروسی که برای لینوکس طراحی شد در سال 1996به دست گروه VLAD بود با نام Staog که به هسته ی سیستم عامل صدمه می رساند که خیلی سریع منهدم شد .