رد کردن لینک ها

چگونه میتوان دیتابیس را به هاست متصل کرد ؟

آموزش اتصال دیتابیس به هاست

آموزش اتصال دیتابیس به سایت در هاست

نحوه تنظیم کانکشن استذینگ (connectionString) در فایل وب کانفیگ (web.config)
وفتی هم سایت هم دیتابیس به درستی در هاست ایجاد و آپلود شدند باید یک ارتباط بین این دو وجود داشته باشد.

این ارتباط را یک فایل بسیار مهم و حیاطی به نام web.config در سایت انجام می دهد. در فایل وب کانفیگ با افزودن چند خط کد، دیتابیس را به هاست می شناسانیم! این چند خط را در پایین میبینید:

<connectionStrings>
<add name=”CMS-CS” connectionString=”Data Source=MyDataSource;Initial Catalog=MyDBName;User ID=MyUserNameDB;Password=MyPasswordDB” providerName=”System.Data.SqlClient” />
</connectionStrings>

همان طور که مشاهده می کنید تمام این کد داخل یک تگ به نام connectionString قرار میگیرد. در ابتدا با دستور add name یک  نام برای connectionString انتخاب می کنیم.

شاید به خواندن آن نیاز داشتید : تنظیم دامنه روی هاست

Data Source:

این قسمت اشاره می کند به نام سرور شما! نکته مهمی که وجود دارد این است که در برخی سرورها از نام localhost می توانید استفاده کنید. اما در بعضی از سرور ها باید از IP سروری که دیتابیس روی آن قرار دارد یا الفاظ دیگری استفاده کنید.

initial catalog:  نام دیتابیس می باشد.

User ID: نام کاربری که در هاست برای کاربر دیتابیس تعریف کرده اید.

Password: هم که پسورد دیتابیسی است که از آن استفاده می کنید.

دقت کنید اگر از کامپیوتر خانگی به عنوان لوکال هاست از دیتابیس استفاده می کنید ابتدا باید برای دیتابیس یک User و Password تعریف کنید سپس از این اطلاعات در وب کانفیگ استفاده کنید.

نکته مهم: اگر در Connection String کد روبه رو را دیدید حتما آن را حذف کنید: Integrated آموزش اتصال دیتابیس به هاستSecurity=True

شاید به خواندن آن نیاز داشتید : ثبت دامنه وب سایت و شرایط آن