رد کردن لینک ها

چگونه میتوان نوع هاست یک سایت را تشخیص داد ؟

چگونگی تشخیص هاست یک سایت

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران گرامی  سایت servervip.ir. امروز قصد داریم آموزشی تحت عنوان نحوه تشخیص هاست یک سایت را در اختیار شما بگذاریم.

مواقعی است که میبینید یک سایت به علت  هاستی که دارد از سرعت بالایی برخوردار است و یا تمایل دارید با مدیر هاست یک سایت حرف بزنید و …. یکی از کار هایی که اغلب  انجام میدهند این است که به سراغ  ادمین سایت می روند و از او در مورد هاست می پرسند و جواب می گیرند . ولی اگر ادمین سایت پاسخ نداد چه کار باید کرد؟

با استفاده از این راهی که اکنون به شما اموژش می دهیم می توانید خیلی راحت هاست آن سایت را پیدا کنید.

چگونگی تشخیص هاست یک سایت

ابتدا وارد این سایت شوید.

http://www.intodns.com

حالا در فیلد Domain Name آدرس سایتی که مایلید هاستش را را بدانید  وارد نمایید. مثلا  servervip.ir

دقت کنید که آدرس را بدون www و http وارد نمایید.

حال بر روی دکمه report کلیک نمایید واندکی تامل نمایید تا هاست آن سایت را اسکن کرده و اصطلاعات را جمع آوری نماید و به صفحه دیگری که دارای اطلاعات هاست است می روید.

اکنون شما جدولی را مشاهده می کنید که حاوی 4 ستون می باشد. در ستون information و اولین ردیف از خط دوم یک سری اطلاعات می باشد که آدرس های اینترنتی در درون آن درج شده است.

ns5.servervip.ir.  [‘89.42.210.125’]   [TTL=172800]

ns6.servervip.ir.   [‘89.42.210.125’]   [TTL=172800]

حالا آن اطلاعات اضافی را حذف نمایید و تنها آدرس سایت را بگیرید.

ns5.servervip.ir

ns6.servervip.ir

حتما  متوجه شده اید که بایستی چه کاری انجام دهید. حروف ns و ارقام کنار آن و یک نقطه که وجود دارد را حذف نمایید. اگر که یک نقطه در آخر هم وجود داشت آن را هم حذف کنید و به آدرس دقیق اینترنتی برسید.

servervip.ir

اکنون یافتیم که سایت سرور آی پی  از سرور های خودش یعنی servervip.ir هاست میگیرد. البته این مراحل آنقدر هم طولانی نیست شاید در کل 30ثانیه وقت شما را می گیرد.