رد کردن لینک ها

چگونگی نحوه نصب جوملا روی هاست لینوکس

آموزش نصب جوملا روی هاست لینوکس- cpanel

 برای نصب جوملا روی هاست لینوکس باید مراحل زیر را انجام دهیم.

مرحله اول ساختن دیتابیس می باشد.بنابراین :

برای ایجاد دیتا بیس ما ابتدا یک اسم یرای دیتا بیس انتخاب می کنیم.سپس یک نام کاربری می سازیم و این دو را به هم متصل می کنیم برای این کار ما کارهای زیر را انجام می دهیم :
وارد cpanel هاستتان شوید و وارد قسمت Mysql Database بروید.
سپس Create new database را بزنید و نام دیتا بیس را وارد کنید و دکمه  creat database را بزنید .
سپس   Go Backرا بزنید در این بخش یک user name برای  اتصال به دیتابیس بسازید .
مجددا    Go Backرا بزنید در این صفحه user و نام دیتابیس خود را انتخاب کنید  و Add را بزنید و از این طریق نام دینابیس و یوزر را بهم ارتباط داده اید .و در آخر اجازه دسترسی را به کاربر مربوطه داده و Make Changes را بزنید.

مرحله بعدی بعد از اینکه دیتابیس ساخته شد آپلود وردپرس بر روی هاست لینوکس می باشد که برای اینکار مراحل زیر را انجام می دهیم :

ابتدا جوملا را از سایت های مرجع فارسی دانلود کنید سپس فایل زیپی را در اختیار شما می گذارد ابتدا آن را از حالت فشرده خارج کنید و فایل فشرده را پاک کنید.

در مرحله بعدی باید به نصب جوملا روی هاست لینوکس بپردازیم :

بعد از اینکه دامنه و هاست را تنظیم کردیم دامنه را در مرورگر وارد می کنیم و گام بعدی را می زنیم.در این صفحه نام سایت و ایمیل و نام کاربری و رمز برای ورود به کنترل پنل جوملا را وارد می کنیم و برای نمایش سایتتان غیر فعال را روی خیر تنظیم کنید و ادامه را بزنید.

مرحله بعدی باید به تنظیمات پایگاه داده بپردازیم :

در این قسمت  اطلاعات مربوط به دیتابیسی که ساختیم را باید وارد کنیم. نام هاست  آدرس سروری است که دیتابیس روی آن است که اصولا localhost   می باشد.

مرحله بعد چک کردن تنظیمات جوملا می باشد :

این تنظیمات بصورت پیش فرض بوده و یا خود در هنگام نصب انجام داده ایم .
در بالا سمت راست  صفحه نصب را می زنیم.و یک صفه باز می شود و پیغام موفقیت در نصب را به ما می دهد و باید پوشه installation را حذف کنیم که  با کلیک بر روی “حذف پوشه نصب جوملا ” نصب به اتمام می رسد و با وارد کردن آدرس سایتتان  در مرورگر می توانید سایتتان را مشاهده نمایید.

مقاله مرتبط :چگونگی نصب جوملا در ومپ سرور wampserver