رد کردن لینک ها

آموزش تنظیم DNS – تنظیم دامنه روی هاست

آموزش تنظیم دامنه روی هاست (تنظیم DNS)

این موضوع هنوز برای بسیاری صاحبان وب سایت گیج کننده است که مدیریت دامنه کجاست و مدیریت هاست کجاست؟ بسیاری از وبمسترها فکر می کنند مدیریت دامنه یا دامین همان Cpanel یا Parallel و … می باشد. در صورتیکه این ها فقط مدیریت هاست می باشند.

آموزش تنظیم دامنه روی هاست
نحوه ست کردن دامنه به هاست
طریقه تنظیم و Set کردن DNS دامنه
چگونگی تنظیم Name Server (نیم سرور) دامنه

برای تنظیم دامنه روی هاست مورد نظر باید ابتدا وارد مدیریت دامنه شوید. اما مدیریت دامنه را با هاست اشتباه نگیرید!!!

تنظیم دامنه روی هاست

من می خواهم در اینجا به صورت کاملا ملموس به شما بگویم که از کجا و چگونه باید وارد مدیریت دامنه شوید. داستان از این قرار است که وقتی شما یک دامنه می خواهید بخرید وارد یک سایت می شوید.

نحوه خرید دامنه سایت

مثلا وارد سایت http://servervip.ir  می شوید و سپس در آنجا دامنه را به صورت آنلاین خریداری می کنید. این سایت یعنی servervip.ir به شما یک نام کاربری و پسورد می دهد که از این به بعد می توانید وارد پنل خود شوید و دامنه هایی که خریده اید را ببینید و مدیریت کنید.

درواقع شما صاحب یک حساب کاربری می شوید که برای ورود به پنل از آدرس servervip.ir وارد می شوید و دامنه های خود را مدیریت می کنید. در همین پنل است که شما می توانید DNS یا NameServer دامنه را تغییر دهید.

پس نتیجه میگیریم اگر می خواهید DNS یا نیم سرور دامنه را تغییر دهید به سایتی مراجعه می کنید که دامنه را از آن خریده اید و با نام کاربری وارد پنل یا حساب کاربری می شوید.

نکته مهم این است که بلافاصله که شما دامنه را ثبت کردید اگر از این سایت هاست هم خریده باشید به شما یک پنل مدیریت هاست می دهد که می توانید هاست خود را مدیریت کنید. این پنل فقط و فقط برای هاست می باشد و نمی توانید از این پنل دامنه را مدیریت کنید و تنها راه مدیریت دامنه ورود به سایتی است که از آن خرید کرده اید.