رد کردن لینک ها

تاثیر سئو بر هاست – تاثیر سئو بر هاست لینوکس و ویندوز

آیا سئو بر هاست تاثیر دارد؟

اینکه آیا هاست در سئو و بهینه سازی سایت تاثیر دارد یا نه سوال خیلی هاست.

آیا نوع هاست در بهینه سازی سایت تاثیر می گذارد؟
آیا نوع هاست در نتایج رنک گوگل تاثیر گذار است؟
آیا انتخاب هاست در رتبه سایت و بازدید سایت مهم است؟
چه هاستی برای بهینه سازی و سئو بهتر است؟
از کجا بفهمیم یک هاست سرعت خوبی برای سئو دارد؟
چگونه تشخیص دهیم که چه هاستی انتخاب کنبم که مورد پسند گوگل و یاهو و بینگ باشد؟
آیا هاست ایرانی برای سئو بهتر است یا هاست خارجی؟

تاثیر سئو بر هاست
تاثیر سئو بر هاست

تمام این موارد سوالات بسیاری از مشتریان هاست می باشد که علاقه زیادی به دیده شدن سایتشان در رتبه های برتر گوگل و موتورهای جستجوی دیگر هستند. اما جواب این سوالات چیست؟

مسلما یکی از فاکتورهای گوگل در رتبه بندی سایت های مختلف سرور میزبانی یا هاست آن سایت است.

اما گوگل به چه مواردی از یک هاست دقت می کند؟ الویت اول برای گوگل سرعت هاست یا سرور می باشد. همانطور که می دانید خزنده های گوگل روزانه به میلیون ها وب سایت مختلف که هرکدام دارای صفحات متعددی هستند (میلیاردها صفحه اینترنتی) سر می زنند. از همین یک جمله باید بفهمید چقدر سرعت هاست های سایت ها می تواند به سرعت خزش گوگل کمک کند و به گوگل حق می دهید که انقدر به سرعت هاست اهمیت بدهد.

زیرا گوگل هم مثل ما انسان ها وقتی به سایتی سر می زند منتظر می شود تا سایت بالا بیاید که بتواند اطلاعات آن را بررسی کند. اما اینکه چه هاستی بگیرید که سرعت خوبی داشته باشد از روی تجربه و پرسش از دوستان و نمونه سایت هایی که روی آن هاست هستند مشخص می شود.

در مورد اینکه هاست ایرانی سرعت بیشتری دارد یا هاست خارجی اکثر دوستان گول سریع باز شدن سایت های هاست ایرانی را می خورند. درست است که سایت هایی که روی هاست ایرانی هستند بسیار سریع تر از سایت های روی هاست خارجی باز می شوند، اما این دلیل بر سرعت بیشتر این هاست ها نیست.

مقاله مرتبط : آپلود کردن دیتابیس بر روی هاست

در واقع این موضوع فقط از دید شما که داخل ایران دارید این سایت را باز می کنید نمایان است. اگر به یکی از دوستان در خارج از کشور بگویید این موضوع را تست کند دیگر این نتیجه را نمی بیند.

دلیل این موضوع این است که وقتی شما از داخل ایران به یک هاست ایرانی متصل می شوید به دلیل اینکه این شبکه نزدیک است و دارای node های کمتری است سریع تر به هاست متصل می شوید.

اما این سرعت نسبی است و گوگل این موضوع را نمی بیند! اتفاقا برعکس هاست های داخل آمریکا و آن محدوده به خزنده های گوگل نزدیکتر هستند و این موضوع برعکس جواب می دهد. اما این موضوع شما را از هاست های ایرانی نا امید نکند، زیرا سرعت سرور مهمترین عامل است نه چیز دیگر.

یک مورد دیگر که بازهم به سرعت ربط دارد نحوه پیاده سازی و برنامه نویسی سایت است. سایت شما نباید برای load شدن مشغله زیاد داشته باشد و به اصطلاح سنگین باشد.

از الگوریتم های بهینه شده در برنامه نویسی استفاده شود تا سرعت بالا رود. اسکریپت هایی که در سایت استفاده نمی شود از سایت حذف شود تا سایت انرژی خود را هدر نکند.

این کار بسیار مرسومی است بسیاری از کدهای جاوا و اسکریپت های بیجا در سایت فراخوانی می شود در صورتیکه استفاده ای ندارند. پس بهینه سازی سرعت سایت از داخل برنامه نویسی سایت هم یکی از عوامل مهم می باشد.

موضوع دیگری که یک هاست را از چشم موتور های جستجو می اندازد قطعی هاست می باشد. اگر با اینترنت سر و کار داشته باشید 100% دیده اید که بعضی سایت ها در بعضی روز ها و ساعت ها بالا نمی آیند و error می دهند.

این موضوع مشکل معمول درصد زیادی از هاست ها می باشد. اما هستند هاست هایی که قطعی ندارند یا در حد خیلی جزءِ دارند. با توجه به اینکه گوگل روزانه به سایت ها سر می زند اگر با این error ها مواجه شود امتیاز آن سایت را پایین می آورد و گاهی به مدیر سایت از طریق ابزار webmaster اخطار می دهد: google bot can not access your site!

یک موضوع مهم دیگر که هاست در نتایج گوگل و سئو تاثیر دارد معرفی شدن IP آن هاست یا سرور به عنوان یک سرور جریمه شده به گوگل می باشد.

این موضوع به معنی این است که گاهی سرورهایی که سایت های متخلف یا Spammer دارند باعث می شوند که گوگل IP این سرورها را در BlackList خود قرار دهد و دیگر به سراغ سایت های روی این سرور ها نیاید.

شما باید در صورت مشاهده این موضوع به سرعت سایت خود را به یک هاست دیگر منتقل کنید..