رد کردن لینک ها

آموزش انتقال دادن سایت به هاستی دیگر

آموزش انتقال دادن سایت به هاستی دیگر

سوالی که اینجا مطرح میگردد این است که به چه روشی سایت را از یک هاست به هاستینگ دیگری انتقال بدهیم که از کار افتادگی موقت نداشته باشیم؟

1-    نخستین کاری را که بایستی انجام دهیم  این است که پیش از آن که مهلت هاستینگ سابق شما به اتمام برسد اکانت هاست جدید را دریافت نمایید.
2-    سپس تمام پوشه های خود  را به کمک یک اپلیکیشن به نام FTP یاCuteFTP  را دانلود نمایید یا همچنین برنامه cPanel backup  را دانلود نمایید سپس آنها را  روی اکانت تازه ای که ایجاد نموده اید  مجددا به کمک برنامه های مذکور نیز اپلود نمایید.پس از این بایستی که  سطح دسترسی  فایلهای خود را تنظیم نمایید و چنانچه که اسکریپتی  دارید که در حال اجرا میباشد آن را نیز اجرا نمایید.
3-    چنانچه که برای  منتقل کردن وب سایت از full backup  استفاده نگردد بایستی که  حتما ازدیتابیس های خود نیز پشتیبان دریافت نمایید. حال بایستی بمنظور این کار به phpmyadmin  وارد گشته  و نیز دیتابیس های خود را export  کرده و نیز در هاستینگ تازه این دیتابیس را بوجود آورده و نیز import نمایید.
4-     پس از منتقل نمودن کلیه فایل و پوشه ها بایستی  نیم سرور دامین خود را عوض نمایید یا به عبارت دیگر این که بایستی تغییر بدهید. پیش از انجام این کار بایستی که به کمک آدرس موقت خود هاستینگ کلیه قسمتهای یک سایت رابررسی نمایید.
5-    پس از گذشت 24 ساعت الی 72 ساعت  انتقال دامنه به شکل کامل بر روی هاستینگ جدید نیز انجام میشود.
6-    در این صورت این امکان برای شما وجود دارد که  هاستینگ قدیمی خود را متوقف کنید  و سپس هر کار لازمی  که قصد دارید  روی اکانت جدید خود بکنید را انجام دهید .
پس از این پروسه ی  6 مرحله ای  وبسایت شما به شکل کامل  در حال اجرا میباشد و نیز سایت شما هیچ گونه توقف و از کارافتادگی موقت را هم نداشته است .
در نهایت مناسبترین گزینه جهت  گرفتن پشتیبان نیز  خود cPanel میباشد که اجازه این کار را  به شما میدهد. با این حال لازم به توجه میباشد که چنانچه که  full backup  بوجود آوردید بعد از  انتقال بایستی به پشتیبان هاستینگ خود نیز درخواست ارسال نمایید تا هنگامی که نسخه پشتیبان را restore نمایند. این امکان برای شما وجود ندارد که full backup را restore نمایید.
در روش full backup کلیه تنظیمات ، ایمیل ها ، دیتابیس ها و … نیز انتقال داده میشوند.