رد کردن لینک ها

هاست لینوکس چیست ؟ – آشنایی با هاست لینوکس

آشنایی با هاست لینوکس

هاست لینوکس چیست ؟

 هاستی که بر روی سیستم عامل لینوکس ارائه شود هاست لینوکس می باشد.

هاست های لینوکس به خاطر اینکه سیستم های متن باز زیادی روی آنها پیاده سازی می شوند و بعضی از نسخه های آن رایگان می باشند دارای محبوبیت فراوانی دارند. برای استفاده از هاست لینوکس نوع cms شما مهم نمی باشد و اسکریپت های موجود در اینترنت با هاست لینوکس سازگاری دارند.

اما سایت هایی که با asp.net  برنامه نویسی می شوند و در iis بالا می آیند نمی توانند از هاست لینوکس استفاده کنند. در ابتدا هاست لینوکس فقط برای افراد حرفه ای مورد استفاده بود اما به مرور زمان مدیریت آن آسان شد و افرادی که حرفه ای نیز نبودند توانستند به مدیریت آن بپردازند.

هاست لینوکس تعداد زیادی از زبان های برنامه نویسی مانند php,c,java و… را پشتیبانی می کند و همچنین از پایگاه داده های ماي اس كيو ال ( MySQL)و ام اس كيو ال( MS-SQL ) با توجه به نیاز شما و در نظر گرفتن شرکت هاستینگ بهره مند می باشند.از پر استفاده ترین کنترل پنل هاست های لینوکسی می توانیم سی پنل (Cpanel) و دایرکت ادمین (DirectAdmin)  را نام ببریم.

مقاله مرتبط : تفاوت هاست ویندوز و لینوکس

سی‌پنل (Cpanel) در هاست لینوکس:

یکی از کنترل پنل های هاست لینوکس می باشد که برای ایجاد رابط کاربری و ابزار خودکار طراحی شده است تا کار با آنرا آسان تر شود. کنترل پنل cpanel بهترین ، معروفترین و پر استفاده ترین کنترل پنل هاست لینوکس می باشد. امکانات کامل Cpanel باعث این محبوبیت فراوان در میان وبمستر ها شده است.

دایرکت ادمین (DirectAdmin) در هاست لینوکس

یکی از کنترل پنل های هاست لینوکس می باشد که تمام امکانات سایت را مدیریت می کند. این نرم افزار کانادایی است و در برابر cpanel که آمریکایی می باشد از ریسک پایین تری در مقابل تحریم برخوردار می باشد.

مقاله مرتبط : نصب وردپرس روی هاست لینوکس